tłocznia prasy hydrauliczne hydrapres.png

hydrapres siedziba solec kujawski

 

 

Hydrapres Spółka Akcyjna szczyci się trzydziestoletnim doświadczeniem w obszarze zaawansowanej działalności inżynierskiej i produkcji tłoczniowej. Prowadzi działalność gospodarczą w obszarach:

- metalowe elementy tłoczone, tłoczenie z blach oraz zgrzewanie, mycie detali, montaż, gratowanie i trowalizacja,
- projektowanie tłoczników wielotaktowych,
- budowa tłoczników postępowych we własnej narzędziowni, produkcja tłoczników wielozabiegowych, budowa tłoczników jednooperacyjnych,
- projektowanie maszyn opartych o prasy, projektowanie linii produkcyjnych, specjalistyczne rozwiązania dla różnych gałęzi przemysłu,
- produkcja maszyn, budowa linii produkcyjnych,
- projektowanie pras hydraulicznych, projektowanie serwo pras elektromechanicznych,
- budowa pras hydraulicznych.

Specjalizujemy się w budowie złożonych tłoczników postępowych o długosci do 3000mm.

Przez lata funkcjonowania zgromadzono doświadczoną grupę specjalistów, potrafiących uporać się ze stawianymi przez Klientów wyzwaniami. Wysoką jakość produkcji gwarantuje certyfikat jakości ISO/TS 16949, (IATF 16949).

Historia projektowania i budowy maszyn w Hydrapresie sięga 1984 r. Początkowy asortyment stanowiły prasy hydrauliczne, hydrauliczne agregaty napędowe oraz sterowania i napędy hydrauliczne. Hydrapres może pochwalić się wyprodukowaniem kilkuset pras hydraulicznych o naciskach od 100 do 5.000 kN. Prasy te były dedykowane zarówno do realizacji prostych operacji, jak i złożonych procesów technologicznych z wykorzystaniem sterowania CNC.

Dorobek rósł z biegiem lat – zdobyto doświadczenie w budowie automatycznych linii produkcyjnych i instalacji technologicznych do specjalnych zadań. Między innymi skonstruowano i wykonano automatyczne gniazdo produkcyjne do kalibrowania rur, pracujące w Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów czy też centralną stację hydrauliczną w Fabryce Łożysk Tocznych SKF Poznań, zasilającą układy sterowania kilkuset obrabiarek.

Podjęto także produkcję seryjną – Hydrapres jest ekspertem w zakresie budowy maszyn i urządzeń peryferyjnych do wtryskarek i wytłaczarek tworzyw sztucznych oraz w zakresie dostarczania globalnych rozwiązań technologicznych z ich wykorzystaniem.

Silnie rozwijanym od 1998 roku obszarem działalności jest tłocznia elementów metalowych. Korzystając z parku pras mechanicznych i hydraulicznych oraz pracując w oparciu o procedury systemu jakości ISO/TS 16949, (IATF 16949), produkuje elementy tłoczone z metalu, głównie na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego. Specjalizacją zakładu jest zaawansowane tłoczenie postępowe oraz produkcja złożonych tłoczników.

Kompletność oferowanych przez Hydrapres usług zapewniają: wyposażone w najnowsze oprogramowanie typu CAD/CAM biuro konstruktorskie, a także bogato wyposażona narzędziownia, pozwalająca na budowę i serwis najbardziej precyzyjnego oprzyrządowania. 

Dla inwestorów