tłocznia prasy hydrauliczne hydrapres.png

TŁOCZYMY DLA:

hydrapres tłoczymy dla bw

Firma HYDRAPRES MT (spółka córka Hydrapres S.A.) to producent pras hydraulicznych, których przeznaczeniem jest obróbka plastyczna metali np.: prasowanie, tłoczenie, ciągnienie, wykrawanie, gięcie, kalibracja itp., oraz operacje montażowe np.: wciskanie, nitowanie itp.

Specjalizujemy się w projektowaniu i produkcji pras hydraulicznych wykonywanych na podstawie indywidualnych potrzeb i wymagań klienta z możliwością wyboru głównych cech i funkcjonalności oraz parametrów użytkowych.

hydrapres prasa hydrauliczna kolumnowa 4 column hydraulic press

Oferujemy prasy hydrauliczne wysięgowe, ramowe, kolumnowe i specjalne w zakresie sił nacisków od 10T do 3 000T. Wszystkie główne elementy pras (korpusy, siłowniki, suwaki, stoły, agregaty hydrauliczne itp.) są wykonywane w naszym zakładzie. Podzespoły i części wchodzące w skład wyposażenia pras (pompy hydrauliczne, zawory i rozdzielacze, silniki, motoreduktory, sterowniki, kurtyny fotoelektryczne, czujniki itp.) kupujemy u renomowanych dostawców (Rexroth, Nord, SEW, Siemens, B&R, Allen Bradley, Mitsubishi, Sick, Keyence, Balluff itp.).

Nasze projekty realizujemy kompleksowo, od rozpoznania potrzeb klienta i przygotowania ofert spełniających wymagania klienta poprzez projektowanie i wykonawstwo do dostawy połączonej z montażem, instalacją i uruchomieniem w lokalizacji klienta.

Zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

przykładowy postępowy proces tłoczenia zaprojektowany i wykonany przez Hydrapres
Foto: przykładowy postępowy proces tłoczenia zaprojektowany i wykonany przez Hydrapres S.A.

W 2006 roku wybudowaliśmy nową fabrykę – tłocznię – na terenie Parku Przemysłowego w Solcu Kujawskim. Mając do dyspozycji wieloletnie doświadczenia w zakresie obróbki plastycznej metali oraz halę o powierzchni 4.000 metrów kwadratowych, zorganizowaliśmy ją „od podstaw” tak, aby w sposób optymalny odpowiadała procesom produkcyjnym zgodnym z normami jakości ISO/TS 16949 oraz oczekiwaniom naszych Klientów, a także aby pozwalała na wdrażanie filozofii Lean Manufacturing. W 2014 rozbudowaliśmy halę o kolejne 1000m2 lokując na nowej powierzchni wydział narzędziowni budującej tłoczniki i regenerującej pracujace narzędzia postępowe. Produkujemy tłoczone elementy metalowe z blachy o grubości od 1 do 6 mm i szerokości kręgu od 50 do 800mm. Dla potrzeb produkcji budujemy narzędzia postępowe, które instalujemy na mechanicznych i hydraulicznych prasach o nacisku do 630 ton z automatycznymi podajnikami stali. Wiodącym odbiorcą produkowanych detali jest branża automotive. Produkujemy również detale w narzędziach transferowych oraz głębokotłoczone. Zaufali nam najwięksi odbiorcy tego sektora, którzy produkują amortyzatory, systemy bezpieczeństwa, siedzenia, napędy czy skrzynie biegów. Produkujemy też detale dla branży elektronicznej i meblowej. Pracownicy narzędziowni dokonują bieżącej konserwacji i remontów narzędzi, aby utrzymać je przez lata w odpowiednim stanie. O stabilność procesów dbają pracownicy Działu Kontroli Jakości, wykorzystując urządzenia pomiarowe 3D wraz z oprogramowaniem wspomagającym proces SPC (Statistical Process Control). Wytłoczone detale poddajemy dodatkowym procesom: obróbka galwaniczna, malowanie KTL, mycie, gratowanie i trawolizacja. Oferujemy także usługi montażu, z wykorzystaniem zgrzewarek, zaawansowanych automatów montażowych, wciskamy elementy złączne. Konsekwentna polityka rozwoju firmy pozwala na sukcesywne zwiększanie obrotów.


Hydrapres SA obroty

hydrapres siedziba solec kujawski

 

 

Hydrapres Spółka Akcyjna szczyci się trzydziestoletnim doświadczeniem w obszarze zaawansowanej działalności inżynierskiej i produkcji tłoczniowej. Prowadzi działalność gospodarczą w obszarach:

- metalowe elementy tłoczone, tłoczenie z blach oraz zgrzewanie, mycie detali, montaż, gratowanie i trowalizacja,
- projektowanie tłoczników wielotaktowych,
- budowa tłoczników postępowych we własnej narzędziowni, produkcja tłoczników wielozabiegowych, budowa tłoczników jednooperacyjnych,
- projektowanie maszyn opartych o prasy, projektowanie linii produkcyjnych, specjalistyczne rozwiązania dla różnych gałęzi przemysłu,
- produkcja maszyn, budowa linii produkcyjnych,
- projektowanie pras hydraulicznych, projektowanie serwo pras elektromechanicznych,
- budowa pras hydraulicznych.

Specjalizujemy się w budowie złożonych tłoczników postępowych o długosci do 3000mm.

Przez lata funkcjonowania zgromadzono doświadczoną grupę specjalistów, potrafiących uporać się ze stawianymi przez Klientów wyzwaniami. Wysoką jakość produkcji gwarantuje certyfikat jakości ISO/TS 16949.

Historia projektowania i budowy maszyn w Hydrapresie sięga 1984 r. Początkowy asortyment stanowiły prasy hydrauliczne, hydrauliczne agregaty napędowe oraz sterowania i napędy hydrauliczne. Hydrapres może pochwalić się wyprodukowaniem kilkuset pras hydraulicznych o naciskach od 100 do 5.000 kN. Prasy te były dedykowane zarówno do realizacji prostych operacji, jak i złożonych procesów technologicznych z wykorzystaniem sterowania CNC.

Dorobek rósł z biegiem lat – zdobyto doświadczenie w budowie automatycznych linii produkcyjnych i instalacji technologicznych do specjalnych zadań. Między innymi skonstruowano i wykonano automatyczne gniazdo produkcyjne do kalibrowania rur, pracujące w Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów czy też centralną stację hydrauliczną w Fabryce Łożysk Tocznych SKF Poznań, zasilającą układy sterowania kilkuset obrabiarek.

Podjęto także produkcję seryjną – Hydrapres jest ekspertem w zakresie budowy maszyn i urządzeń peryferyjnych do wtryskarek i wytłaczarek tworzyw sztucznych oraz w zakresie dostarczania globalnych rozwiązań technologicznych z ich wykorzystaniem.

Silnie rozwijanym od 1998 roku obszarem działalności jest tłocznia elementów metalowych. Korzystając z parku pras mechanicznych i hydraulicznych oraz pracując w oparciu o procedury systemu jakości ISO/TS 16949, produkuje elementy tłoczone z metalu, głównie na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego. Specjalizacją zakładu jest zaawansowane tłoczenie postępowe oraz produkcja złożonych tłoczników.

Kompletność oferowanych przez Hydrapres usług zapewniają: wyposażone w najnowsze oprogramowanie typu CAD/CAM biuro konstruktorskie, a także bogato wyposażona narzędziownia, pozwalająca na budowę i serwis najbardziej precyzyjnego oprzyrządowania. 

Hydrapres S.A. prowadzi i rozwija własną narzędziownię. Składa się ona z kierowników projektów, zespołu doświadczonych konstruktorów, działu obróbki (obróbka elektroerozyjna, frezowanie CNC, szlifowanie - lista maszyn) oraz ślusarni narzędziowej. Dokumentacja PPAP przygotowywana jest przez kadrę inżynierską działu Kontroli Jakości. Prowadzenie własnej narzędziowni jest sprawą priorytetową z uwagi na możliwość sprawnej realizacji projektów. Specjalizujemy się w budowie złożonych tłoczników postępowych. Budujemy narzędzia o długości do 3200mm i masie do 10 ton, produkujace z blachy o grubości do 7mm i szerokości do 1000mm. Mamy duże doświadczenie w projektowaniu dla branży automotive, m.in elementy foteli, systemów bezpieczeństwa, amortyzatory. Narzędziownia nastawiona jest na realizację projektów, których produkcja seryjna odbywa się w tłoczni Hydrapres. Prowadzimy też projekty dla klientów zewnętrznych oraz świadczymy usługi na obrabiarkach.

 

hydrapres sa tłocznik postępowy narzędzie tłoczące