tłocznia prasy hydrauliczne hydrapres.png

Firma HYDRAPRES MT (spółka córka Hydrapres S.A.) to producent pras hydraulicznych, których przeznaczeniem jest obróbka plastyczna metali np.: prasowanie, tłoczenie, ciągnienie, wykrawanie, gięcie, kalibracja itp., oraz operacje montażowe np.: wciskanie, nitowanie itp.

Specjalizujemy się w projektowaniu i produkcji pras hydraulicznych wykonywanych na podstawie indywidualnych potrzeb i wymagań klienta z możliwością wyboru głównych cech i funkcjonalności oraz parametrów użytkowych.

hydrapres prasa hydrauliczna kolumnowa 4 column hydraulic press

Oferujemy prasy hydrauliczne wysięgowe, ramowe, kolumnowe i specjalne w zakresie sił nacisków od 10T do 3 000T. Wszystkie główne elementy pras (korpusy, siłowniki, suwaki, stoły, agregaty hydrauliczne itp.) są wykonywane w naszym zakładzie. Podzespoły i części wchodzące w skład wyposażenia pras (pompy hydrauliczne, zawory i rozdzielacze, silniki, motoreduktory, sterowniki, kurtyny fotoelektryczne, czujniki itp.) kupujemy u renomowanych dostawców (Rexroth, Nord, SEW, Siemens, B&R, Allen Bradley, Mitsubishi, Sick, Keyence, Balluff itp.).

Nasze projekty realizujemy kompleksowo, od rozpoznania potrzeb klienta i przygotowania ofert spełniających wymagania klienta poprzez projektowanie i wykonawstwo do dostawy połączonej z montażem, instalacją i uruchomieniem w lokalizacji klienta.

Zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

przykładowy postępowy proces tłoczenia zaprojektowany i wykonany przez Hydrapres
Foto: przykładowy postępowy proces tłoczenia zaprojektowany i wykonany przez Hydrapres S.A.

W 2006 roku wybudowaliśmy nową fabrykę – tłocznię – na terenie Parku Przemysłowego w Solcu Kujawskim. Mając do dyspozycji wieloletnie doświadczenia w zakresie obróbki plastycznej metali  (tłoczenie z blachy) oraz halę o powierzchni 4000 metrów kwadratowych, zorganizowaliśmy ją „od podstaw” tak, aby w sposób optymalny odpowiadała procesom produkcyjnym zgodnym z normami jakości ISO/TS 16949 oraz oczekiwaniom naszych Klientów, a także aby pozwalała na wdrażanie filozofii Lean Manufacturing. W 2014 rozbudowaliśmy halę o kolejne 1000m2 lokując na nowej powierzchni wydział narzędziowni, której domeną jest budowa tłoczników postępowych i regeneracja pracujących narzędzi. Produkujemy tłoczone elementy metalowe z blachy o grubości od 1 do 7 mm i szerokości kręgu od 50 do 800mm. Dla potrzeb produkcji budujemy narzędzia postępowe, które instalujemy na mechanicznych i hydraulicznych prasach o nacisku do 630 ton z automatycznymi podajnikami stali. Wiodącym odbiorcą produkowanych detali jest branża automotive. Produkujemy również detale na narzędziach transferowych oraz głębokotłoczone. Tłoczenie z metalu jest dominującym procesem w Hydrapres S.A. Zaufali nam najwięksi odbiorcy tego sektora, którzy produkują amortyzatory, systemy bezpieczeństwa, siedzenia, napędy czy skrzynie biegów. Produkujemy też detale dla branży elektronicznej i meblowej. Pracownicy narzędziowni dokonują bieżącej konserwacji i remontów narzędzi, aby utrzymać je przez lata w odpowiednim stanie. O stabilność procesów dbają pracownicy Działu Kontroli Jakości, wykorzystując urządzenia pomiarowe 3D wraz z oprogramowaniem wspomagającym proces SPC (Statistical Process Control). Detale tłoczone poddajemy dodatkowym procesom: obróbka galwaniczna, malowanie KTL, mycie, gratowanie i trawolizacja. Oferujemy także montaż, z wykorzystaniem zgrzewarek, zaawansowanych automatów montażowych, wciskamy elementy złączne. Konsekwentna polityka rozwoju firmy pozwala na sukcesywne zwiększanie obrotów.

Przychody z produkcji: detale tłoczone z blachy.
Hydrapres SA obroty

hydrapres siedziba solec kujawski

 

 

Hydrapres Spółka Akcyjna szczyci się trzydziestoletnim doświadczeniem w obszarze zaawansowanej działalności inżynierskiej i produkcji tłoczniowej. Prowadzi działalność gospodarczą w obszarach:

- metalowe elementy tłoczone, tłoczenie z blach oraz zgrzewanie, mycie detali, montaż, gratowanie i trowalizacja,
- projektowanie tłoczników wielotaktowych,
- budowa tłoczników postępowych we własnej narzędziowni, produkcja tłoczników wielozabiegowych, budowa tłoczników jednooperacyjnych,
- projektowanie maszyn opartych o prasy, projektowanie linii produkcyjnych, specjalistyczne rozwiązania dla różnych gałęzi przemysłu,
- produkcja maszyn, budowa linii produkcyjnych,
- projektowanie pras hydraulicznych, projektowanie serwo pras elektromechanicznych,
- budowa pras hydraulicznych.

Specjalizujemy się w budowie złożonych tłoczników postępowych o długosci do 3000mm.

Przez lata funkcjonowania zgromadzono doświadczoną grupę specjalistów, potrafiących uporać się ze stawianymi przez Klientów wyzwaniami. Wysoką jakość produkcji gwarantuje certyfikat jakości ISO/TS 16949, (IATF 16949).

Historia projektowania i budowy maszyn w Hydrapresie sięga 1984 r. Początkowy asortyment stanowiły prasy hydrauliczne, hydrauliczne agregaty napędowe oraz sterowania i napędy hydrauliczne. Hydrapres może pochwalić się wyprodukowaniem kilkuset pras hydraulicznych o naciskach od 100 do 5.000 kN. Prasy te były dedykowane zarówno do realizacji prostych operacji, jak i złożonych procesów technologicznych z wykorzystaniem sterowania CNC.

Dorobek rósł z biegiem lat – zdobyto doświadczenie w budowie automatycznych linii produkcyjnych i instalacji technologicznych do specjalnych zadań. Między innymi skonstruowano i wykonano automatyczne gniazdo produkcyjne do kalibrowania rur, pracujące w Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów czy też centralną stację hydrauliczną w Fabryce Łożysk Tocznych SKF Poznań, zasilającą układy sterowania kilkuset obrabiarek.

Podjęto także produkcję seryjną – Hydrapres jest ekspertem w zakresie budowy maszyn i urządzeń peryferyjnych do wtryskarek i wytłaczarek tworzyw sztucznych oraz w zakresie dostarczania globalnych rozwiązań technologicznych z ich wykorzystaniem.

Silnie rozwijanym od 1998 roku obszarem działalności jest tłocznia elementów metalowych. Korzystając z parku pras mechanicznych i hydraulicznych oraz pracując w oparciu o procedury systemu jakości ISO/TS 16949, (IATF 16949), produkuje elementy tłoczone z metalu, głównie na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego. Specjalizacją zakładu jest zaawansowane tłoczenie postępowe oraz produkcja złożonych tłoczników.

Kompletność oferowanych przez Hydrapres usług zapewniają: wyposażone w najnowsze oprogramowanie typu CAD/CAM biuro konstruktorskie, a także bogato wyposażona narzędziownia, pozwalająca na budowę i serwis najbardziej precyzyjnego oprzyrządowania. 

Hydrapres S.A. prowadzi i rozwija własną narzędziownię. Składa się ona z kierowników projektów, zespołu doświadczonych konstruktorów, działu obróbki (obróbka elektroerozyjna, frezowanie CNC, szlifowanie - lista maszyn) oraz ślusarni narzędziowej. Dokumentacja PPAP przygotowywana jest przez kadrę inżynierską działu Kontroli Jakości. Prowadzenie własnej narzędziowni jest sprawą priorytetową z uwagi na możliwość sprawnej realizacji projektów. Specjalizujemy się w budowie złożonych tłoczników postępowych. Budujemy narzędzia o długości do 3200mm i masie do 10 ton, produkujace z blachy o grubości do 7mm i szerokości do 1000mm. Mamy duże doświadczenie w projektowaniu dla branży automotive, m.in elementy foteli, systemów bezpieczeństwa, amortyzatory. Narzędziownia nastawiona jest na realizację projektów, których produkcja seryjna odbywa się w tłoczni Hydrapres. Prowadzimy też projekty dla klientów zewnętrznych oraz świadczymy usługi na obrabiarkach.

 

hydrapres sa tłocznik postępowy narzędzie tłoczące