TŁOCZYMY DLA:

hydrapres tłoczymy dla bw

hydrapres siedziba solec kujawski

Hydrapres Spółka Akcyjna szczyci się trzydziestoletnim doświadczeniem w obszarze zaawansowanej działalności inżynierskiej i produkcji tłoczniowej. Prowadzi działalność gospodarczą w trzech obszarach:

- metalowe elementy tłoczone, wraz z bogatą ofertą usług dodatkowych,

- projektowanie i budowa maszyn opartych o prasy, linie produkcyjne, specjalistyczne rozwiązania dla różnych gałęzi przemysłu.

- projektowanie i budowa: prasy hydrauliczne, serwo prasy elektromechaniczne,

- projekt i budowa szerokiej gamy narzędzi: tłoczniki postępowe, wykrojniki, tłoczniki wielozabiegowe, tłoczniki jednooperacyjne.

Specjalizujemy się w budowie złożonych tłoczników postępowych o długosci do 3000mm.

Hydrapres działa w trzech lokalizacjach:

1. Tłocznia zlokalizowana w Solcu Kujawskim (na terenie Parku Przemysłowego), jednocześnie centrala Hydrapres.

2. Budowa maszyn prowadzona w wydzielonej części tłoczni w Solcu Kujawskim oraz na ul. Nakielskiej 53 w Bydgoszczy (teren fabryki FOD)- docelowo jedyne miejsce tej działalnosci.

Przez lata funkcjonowania zgromadzono doświadczoną grupę specjalistów, potrafiących uporać się ze stawianymi przez Klientów wyzwaniami. Wysoką jakość produkcji gwarantuje certyfikat jakości ISO/TS 16949.

Historia projektowania i budowy maszyn w Hydrapresie sięga 1984 r. Początkowy asortyment stanowiły prasy hydrauliczne, hydrauliczne agregaty napędowe oraz sterowania i napędy hydrauliczne. Hydrapres może pochwalić się wyprodukowaniem kilkuset pras hydraulicznych o naciskach od 100 do 5.000 kN. Prasy te były dedykowane zarówno do realizacji prostych operacji, jak i złożonych procesów technologicznych z wykorzystaniem sterowania CNC.

Dorobek rósł z biegiem lat – zdobyto doświadczenie w budowie automatycznych linii produkcyjnych i instalacji technologicznych do specjalnych zadań. Między innymi skonstruowano i wykonano automatyczne gniazdo produkcyjne do kalibrowania rur, pracujące w Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów czy też centralną stację hydrauliczną w Fabryce Łożysk Tocznych SKF Poznań, zasilającą układy sterowania kilkuset obrabiarek.

Podjęto także produkcję seryjną – Hydrapres jest ekspertem w zakresie budowy maszyn i urządzeń peryferyjnych do wtryskarek i wytłaczarek tworzyw sztucznych oraz w zakresie dostarczania globalnych rozwiązań technologicznych z ich wykorzystaniem.

Silnie rozwijanym od 1998 roku obszarem działalności jest tłocznia elementów metalowych. Korzystając z parku pras mechanicznych i hydraulicznych oraz pracując w oparciu o procedury systemu jakości ISO/TS 16949, produkuje elementy tłoczone z metalu, głównie na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego. Wybudowana w 2006 roku na terenie Parku Przemysłowego w Solcu Kujawskim nowa fabryka gwarantuje wysokie zdolności produkcyjne oraz stabilność procesów produkcyjnych, przy zachowaniu najwyższych norm jakościowych i terminowości dostaw. 

Kompletność oferowanych przez Hydrapres usług zapewniają: wyposażone w najnowsze oprogramowanie typu CAD/CAM biuro konstruktorskie, a także bogato wyposażona narzędziownia, pozwalająca na budowę i serwis najbardziej precyzyjnego oprzyrządowania.

Budowa maszyn realizowana jest w spółce Hydrapres MT sp z o.o. będacej "córką" Hydrapres S.A.

 

przykładowy postępowy proces tłoczenia zaprojektowany i wykonany przez Hydrapres

Foto: przykładowy postępowy proces tłoczenia zaprojektowany i wykonany przez Hydrapres S.A.

W 2006 roku wybudowaliśmy nową fabrykę – tłocznię – na terenie Parku Przemysłowego w Solcu Kujawskim. Mając do dyspozycji wieloletnie doświadczenia w zakresie obróbki plastycznej metali oraz halę o powierzchni 4.000 metrów kwadratowych, zorganizowaliśmy ją „od podstaw” tak, aby w sposób optymalny odpowiadała procesom produkcyjnym zgodnym z normami jakości ISO/TS 16949 oraz oczekiwaniom naszych Klientów, a także aby pozwalała na wdrażanie filozofii Lean Manufacturing. W 2014 rozbudowaliśmy halę o kolejne 1000m2 lokując na nowej powierzchni wydział narzędziowni budującej tłoczniki i regenerującej pracujace narzędzia postępowe. Produkujemy tłoczone elementy metalowe z blachy o grubości od 1 do 6 mm i szerokości kręgu od 50 do 800mm. Dla potrzeb produkcji budujemy narzędzia postępowe, które instalujemy na mechanicznych i hydraulicznych prasach o nacisku do 630 ton z automatycznymi podajnikami stali. Wiodącym odbiorcą produkowanych detali jest branża automotive. Produkujemy również detale w narzędziach transferowych oraz głębokotłoczone. Zaufali nam najwięksi odbiorcy tego sektora, którzy produkują amortyzatory, systemy bezpieczeństwa, siedzenia, napędy czy skrzynie biegów. Produkujemy też detale dla branży elektronicznej i meblowej. Pracownicy narzędziowni dokonują bieżącej konserwacji i remontów narzędzi, aby utrzymać je przez lata w odpowiednim stanie. O stabilność procesów dbają pracownicy Działu Kontroli Jakości, wykorzystując urządzenia pomiarowe 3D wraz z oprogramowaniem wspomagającym proces SPC (Statistical Process Control). Wytłoczone detale poddajemy dodatkowym procesom: obróbka galwaniczna, malowanie KTL, mycie, gratowanie i trawolizacja. Oferujemy także usługi montażu, z wykorzystaniem zgrzewarek, zaawansowanych automatów montażowych, wciskamy elementy złączne. Konsekwentna polityka rozwoju firmy pozwala na sukcesywne zwiększanie obrotów.


Hydrapres SA obroty

Naszymi Klientami są między innymi:

 • Tenneco Automotive Poland
 • Tenneco Automotive Europe
 • Eaton Truck Components
 • Adient (Johnson Controls)
 • TRW-ZF Poland + Europe
 • Delphi Poland
 • Dalphimetal Espana
 • Visscher Caravelle Poland
 • CGR 
 • Gedia Poland
 • GKN Driveline
 • Balma
 • Kiel

Hydrapres S.A. posiada certyfikat jakości ISO/TS 16949:2009 na proces produkcji detali tłoczonych z blachy, wydany przez TÜV NORD Polska Sp. z o.o.

Certyfikat ISO/TS 16949:2009 - pobierz .PDF

 

Hydrapres sa certyfikat ISO TS 16949 TUV NORD

Hydrapres S.A. prowadzi i rozwija własną narzędziownię. Składa się ona z kierowników projektów, zespołu doświadczonych konstruktorów, działu obróbki (obróbka elektroerozyjna, frezowanie CNC, szlifowanie - lista maszyn) oraz ślusarni narzędziowej. Dokumentacja PPAP przygotowywana jest przez kadrę inżynierską działu Kontroli Jakości. Prowadzenie własnej narzędziowni jest sprawą priorytetową z uwagi na możliwość sprawnej realizacji projektów. Specjalizujemy się w budowie złożonych tłoczników postępowych. Budujemy narzędzia o długości do 3200mm i masie do 10 ton, produkujace z blachy o grubości do 7mm i szerokości do 1000mm. Mamy duże doświadczenie w projektowaniu dla branży automotive, m.in elementy foteli, systemów bezpieczeństwa, amortyzatory. Narzędziownia nastawiona jest na realizację projektów, których produkcja seryjna odbywa się w tłoczni Hydrapres. Prowadzimy też projekty dla klientów zewnętrznych oraz świadczymy usługi na obrabiarkach.

 

hydrapres sa tłocznik postępowy narzędzie tłoczące